m7n-df-1

طرحی از الماس برای پمپ های اسیدی

استفاده از سیل های سری DF-M7N طراحی شده از الماس برای اسیدها

شرکت شیمیایی گلوبال آمینه، یکی از تولید کنندگان برتر مواد شیمیایی در دنیا می باشد. که در جنوب شرقی آلمان قرار دارد و محل تولید محصولات شیمیایی اولیه، ثانویه و نهایی می باشد. شرکت ایگل بروگمن با بررسی پمپ های مورد استفاده در این صنایع توانست سری جدید مکانیکال سیل بروگمن را با استفاده از الماس تولید نماید. که مناسب استفاده در صنایع مواد شیمایی باشد.

منطقه عملیاتی و شرایط

این محصولات برای تولید مواد شوینده، نرم کننده ها، پاک کننده های صنعتی و خانگی، مواد آرایشی، بهداشت شخصی و ضد عفونی کننده مورد استفاده قرار می گیرد.

حدود ۱۱۰ کارمند، تقریباً ۱۰۰،۰۰۰ تن محصول در سال را توسط کارخانه نیتریل آمین تولید می کنند. بیش از ۳۰۰ نوع پمپ دیفرانسیل (مانند پمپ های گریز از مرکز، دیافراگم و پیستون) در فرآیندهای استفاده شده است. این شرایط کار دشواری را برای ماشین آلات و اجزای داخلی آنها ایجاد کرده که برخی از آنها عبارتند از:

  • دمای هوا تا ۳۵۰ درجه سانتیگراد (۶۶۲ درجه فارنهایت)
  • فشار تا ۲۲۰ بار (۳۱۹۰ PSI)
  • رسانه پمپاژ شده حاوی مواد جامد و گازها
  • همچنین خوردگیهای زیادی که در اثر مواد شیمیایی بر روی سیل یا همان آب بندها ایجاد می کنند.
  • چالش: کارکرد خشک در حین تخلیه مخزن

در مخزن هایی که داخل آن مواد شیمیایی قرار دارند. معمولا از پمپ های استاندارد شیمیایی Allweiler سری CGA-CGH و یا از سری اینوکسپا اسپانیا استفاده می کنند. استفاده از این نوع پمپ های باعث اطمینان و امنیت بیشتر در موقع انجام کار می شود. وقتی مایع شیمیایی توسط پمپ و در داخل مخزن در حال چرخش می باشد تا لحظه خروج مایع از مخزن که نیتروژن به داخل مخزن تزریق می شود. در کل زمان کاری این فراید فشار کاری بر روی پمپ می باشد. و این پمپ و اجزای داخلی آن است که باید این فشار را تحمل کند.

تا قبل از طراحی خاص سیلهای برند بروگمن، شرایط کار این پمپ ها بدین صورت بود که:

شفت ها در ابتدا به وسیله یک سیل ساخته شده از مواد سخت تشکیل شده بود. که در اثر تخلیه و خشک شدن مخزن، هنگام افزایش فشار مخزن و حتی زمانی که نیتروژن توسط سیستم دمیده می شود داخل مخزن. تمام این شرایط باعث آسیب دیدن و افزایش ساییدگی آب بندها (سیل)شده که اقریبا این خرابی هر ۶ ماه ایجاد می شد. و در ۲ سال بیشتر از ۱۳۰۰۰ یورو هزینه تعمیر برای شرکت در بر داشته است.

در نهایت ای کارخانه با کمک شرکت ایگل بروگمن اقدام به طراحی مدل جدیدی از سیلها کردند تا بوسیله آن بتوانند این مشکل را حل کنند.

اجزاء استفاده شده از DF-M7N

نصب سیل مکانیکی به صورت تکی می باشد

هر دو سطح آب بند از آلیاژ الماس استفاده شده که در حال حاضر سخت ترین نوع آلیاژ می باشد

قسمتی اصلی آب بند به صورت آن بالانس می باشد که با فضای نصبی مطابق با استاندارد DIN می باشد

این شرایط باعث شده که سیل بتواند در شرایط خشک نیز به فعالیت خود بدون مشکل ادامه دهد.

قسمت اتصال نشیمنگاه و جلوی سیل که در هنگام کار به هم ساییده می شوند دارای استقامت بسیار بالا و اصطکاک فوق العاده کم دارد و همچنین رسانایی حرارتی عالی و در حال حاضر بالاترین میزان مقاومت در برابر مواد شیمیایی را دارد.

در ابتدا توسط یک پمپ یدکی سیل بروگمن تولید شده در شرایط کاری قرار گرفت. سپس نتایج این آزمایش مشخص کرد که محصول جدید فراتر از حد انتظار کار کرده است. و هیچ گونه اختلال در کل فرایند تولید بوجود نیامدو همین امر تا حد زیادی راندمان سیستم را افزایش داد.

طبق گفته کاربر نهایی: در حال حاضر سیل بروگمن اکنون بیش از ۴۰ ماه است که بی وقفه در حال کار می باشد و بیش از ۲۰۰۰۰ هزار یورو در هزینه تعمیر آن صرفه جویی شده است. بر همین اساس هر ۹ پمپ استفاده شده در کارخانه مجهز به همین سیل شدند.

شرایط استفاده

Rotational speed: 3,000 min-1

Delivery head: 62 m

Temperature: +60 °C … +80 °C (+140 °F … +176 °C)

Viscosity: 1 … 15 mPas

نسل جدید محصولات mg

نسل جدید MG و EMG

نسل جدید MG

محصول MG از هر نظر بهبود یافته است. مکانیکال سیل الاستومر سری MG بیش از ۳۵ سال است که به بازار عرضه شده و خود را به عنوان استاندارد آب بندی برتر جهان برای پمپ ها در بخش های مختلف صنعتی و کاربردها معرفی کرده اند. به تازگی شرکت بروگمن مقاله ای را منتشر کرده است تحت عنوان : بزودی نسل جدید MG و EMG را وارد بازار خواهد کرد.

نسل جدید محصولات mg

بهبود اثر بخشی محصول MG

قابل بهبود نیست؟!ما به هر حال این کار را کردیم. با نسل بعدی MG ، سیل های الاستومر شرکت بروگمن استاندارد جدید و بی نظیری را در صنعت ایجاد می کنند. حداکثر قابلیت اطمینان و ایمنی با یک طراحی مهر و موم شده برای دوره های کاری به ویژه طولانی حتی در شرایط سخت قابل فعالیت است.
از این نمی تواند آسان تر باشد: سری eMG با سری MG 100٪ سازگار است و بدون هیچ گونه تلاش و تنظیم می توان آنها را با هم جایگزین کرد.
شرایط فروش بی نظیر – صرف نظر از اینکه از کدام مواد استاندارد و کدام نوع محصول استفاده می کنید. می توانید به راحتی سیل MG را به سری eMG تغییر دهید!
طول نصب استاندارد و کوتاهتر
eMG با ۲۰٪ کاهش طول نصب و صندلیG6 از نوع ثابت ، مشخصات فنی مشابه سایر محصولات سری MG را ارائه می دهد و از هر نظر ایده آل برای فضاهای بحرانی مناسب است.
مدل کوتاه شده دیدگاههای جدیدی را در ساخت پمپ ارائه می دهد. تنظیمات ابعادی سفارشی و هندسه صندلی ثابت دیگر برای هر دو تغییر طول نصب ممکن است.

xlarge

اختراع دیسک peek-ptfe

دیسک سیل مکانیکی را بر روی شافت تثبیت و متمرکز می کند و باعث می شود در شرایط مختلف باری، عملکرد بهبود یافته ای داشته باشد ، بنابراین عملکرد دقیق را تضمین می کند.

PTFE ( polytetrafluoroethylene ) با مقاومت فوق العاده شیمیایی و حرارتی شناخته می شود. همچنین کمترین ضریب اصطکاک در کل مواد جامد را دارد. به دلیل کشش سطحی بسیار پایین ، در واقع هیچ ماده ای وجود ندارد که به PTFE چسبیده باشد.

((PEEK از سری ویژگی های پلی اترترکتون مقاومت در برابر مواد شیمیایی و درجه حرارت بالا را می توان اشاره نمود. ترکیبPTFE با PEEK از طریق استحکام مکانیکی و پایداری مکانیکی خود که بالاتر از بسیاری از ترموپلاستیک ها است ، برتری ویژه ای به این محصول داده است.
نتیجه این نوآوری: سایش عالی و حرکت کشویی کاملا دقیق، استحکام و یا حداقل سایش و به دلیل سطح خود شونده استفاده قابل اعتماد در مناطق مختلف کاربرد دارد.

ویژگی های سری جدید eMG

مواد نوآورانه صورت eSiC

سری eMG را می توان در ترکیب های مختلفی از مواد عرضه کرد. جدید و کارکرد در دامنه های مختلف با بهینه سازی مواد بکار رفته در eSiC-Q7 است که باعث می شود: اصطکاک با کارایی بالا و مواد بهینه شده با خواص هیدرودینامیکی.

در عمل ، استفاده از eSiC-Q7 به معنای حداکثر ۵۰٪ دوره کار طولانی تر در مقایسه با مواد SiC (Q1 / Q2) می باشد، خاصیت اضطراری در حال اجرا و مصرف انرژی کمتر است. آزمایش های مشتری که به صورت طولانی مدت بر روی این قطعه صورت گرفته این کارآیی را اثبات کرده است.

اتلاف گرما بهبود یافته است

یک تغییر در قسمت جلویی سیل صورت گرفته که باعث شده در حدود ۵۰٪ تحمل ضریب حرارت و گرما را در محیط کار تضمین می کند. این کار باعث کاهش بار حرارتی اساسی در قسمت های کشویی در کارکرد استاندارد می شود و در صورت بروز خطا ، ایمنی بیشتری ایجاد می کند. همچنین تأثیر مثبتی در تمدید دوره عملیاتی دارد.

طراحی بهینه سازی حلقه ها

غالباً تقلید شده از سری MG می باشد، اما هرگز تکراری نیست: طراحی مخصوص باعث کاهش صدای زوزه می شود که این یکی از دستور العمل های مخفی سری MG برای موفقیت بوده است. این دستور العمل موفق در اصل با کیفیتی بهتر برای سری eMG ساخته شد.
طراحی جدید ، استفاده از FEM بهینه شده ، دارای عملکرد بهبود یافته برای حرکات شافت است که اثرات لغزش را به حداقل می رساند.
علاوه بر این ، شافت در طول مونتاژ از محافظت فوق العاده ای بر روی کل طول مهر و صورت سیل برخوردار است. کاهش قطر بیرونی شانه آب بند مکانیکی پشتیبانی از حلقه های نگهدارنده یا حلقه های فاصله دهی کوچکتر را امکان پذیر می سازد